Život není boj, život jsme my sami

1. 06. 2020 | INSPIRACE | 0 komentářů

Taky máte někdy pocit, že se sebou jako lidé neustále bojujeme? Ve frontě v obchodě, v metru o místo k sezení, na ulici by se mohla vypsat soutěž o nejvíce zamračený výraz a u nás ve studiu je to o nejlepší místo na podložce.🙈

Máme za sebou náročné období, které u všech otevřelo hodně strachů a nejistot. Zároveň jsme dostali úžasnou možnost se ve svém životě zastavit a začít si všímat, jaký ho vlastně mám, jak svůj život žiji.

Všímat si a vnímat svůj život je základem myšlenky bytí v přítomnosti.

Často se na lekcích jógy ptáte…“Jak to mám udělat, být tady a teď? Vždyť se toho pořád tolik děje. Starám se o tolik věcí a lidí. Jak v tom všem tlaku mám zůstat v přítomnosti? Nebo mně říkáte…“Vy to máte jednodušší, když máte to jógové studio, když máte takovou hezkou práci.“

To mě vždy nutí k pousmání a hlavou mi projedou všechny mé strachy a boje, které jsem si při své práci uvědomila.

A to je právě ten recept, jak přestat být ve stresu, podléhat tlaku okolí a stále bojovat o svůj klid a spokojenost ve svém vlastním životě.

Recept: začínám se vnímat, cítím sebe v každé situaci a začínám svůj život přijímat, takový jaký je.

Přestávám obviňovat lidi, život nebo osud, že můžou za všechno těžké v mém životě. Že mi sudičky nepřály a karty osudu byly vyloženy těžké a úplně jiné než bych chtěl/a.

Jsem to jen já, kdo tvoří svůj život a jen já mohu za to, jestli je mi v něm hezky nebo se trápím. Je to celý můj vnitřní život, mé myšlenky, emoce, strachy, potlačená zranění, přejaté programy, vnitřní dialogy, které tvoří  celý můj vnější svět.

A když si toto dovolím přijmout a změním celou mou dosavadní optiku orientovanou na vnější svět, na lidi na ulici, v metru, v rodině, tak se konečně začnu poznávat, svůj život vnímat, nemocné v něm uzdravovat a tvořit svůj životní prostor takový, ve kterém je mi dobře, kde přestávám být obětí „nespravedlivého života“ a naopak si dopřeji právo na spokojenost a štěstí.

To právo je zcela přirozené pro vše živé na naší krásné planetě a o to právo se zasluhujeme jen svým vlastním životem, nikdo jiný to ovlivnit nemůže.

Tedy přestaňme se sebou navzájem bojovat a nepřemýšlejme, co to znamená být tady a teď. Není to žádná věda a nedosažitelná transformace, kvůli které budu muset odjet do ašrámu nebo strávit týden ve tmě…je to každý náš den žitý s upřímností vlastního srdce.

Ze srdce Sára Suchá

Sára Suchá

Sára Suchá

CESTA VNITŘNÍ JÓGY

Jmenuji se Sára Suchá. Jsem žena, která dlouho hledala svou hodnotu. Prošla jsem různými cestami učení moudrých filosofií, až jsem pochopila, že žádné knihy, učitelé a poznání nenahradí poznání sebe sama.  Tento prostor, nalézání sebe sama, je naše vnitřní jóga. Je to jednoduché a obyčejné. Není třeba žádných vědomostí ani znalostí, jen kus odhodlání a vlastní upřímnosti. 

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *